ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13486030
*
nr 1348 6030
Spegel
Orientalisk, Pärlemointarsia, 56x34 cm
Kondition: lagad
Utrop:
600 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 20:09:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 15:28:42
1
900 kr
19/9 21:50:15
2
400 kr
19/9 21:50:15
1
450 kr (Budbetjänt)
20/9 18:14:48
3
900 kr
20/9 18:14:48
1
900 kr (Budbetjänt)
20/9 18:14:59
3
1.300 kr
21/9 10:47:17
1
Vinnande bud
21/9 19:02:20
3
1.600 kr
21/9 19:02:20
1
1.700 kr (Budbetjänt)
21/9 19:02:32
3
1.800 kr
21/9 19:02:32
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: orientalisk pärlemointarsia spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
*
Spegel
Kondition: lagad
Läs om budbetjänten
nr 1348 6030
Spegel
Orientalisk, Pärlemointarsia, 56x34 cm
Kondition: lagad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 15:28:42 | 1 | 900 kr |
19/9 21:50:15 | 2 | 400 kr |
19/9 21:50:15 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/9 18:14:48 | 3 | 900 kr |
20/9 18:14:48 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/9 18:14:59 | 3 | 1.300 kr |
21/9 10:47:17 | 1 | Vinnande bud |
21/9 19:02:20 | 3 | 1.600 kr |
21/9 19:02:20 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
21/9 19:02:32 | 3 | 1.800 kr |
21/9 19:02:32 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: orientalisk pärlemointarsia spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57